Новини

Міжнародний жіночий день • 8 березня

8 березня

У 1945 р. Статут Організації Об’єднаних Націй (link is external) став першим міжнародним документом, який затвердив принцип рівності чоловіків і жінок. У зв’язку з цим ООН відзначила свій перший офіційний Міжнародний жіночий день 8 березня 1975 року з нагоди проведення Міжнародного року жінок. Два роки по тому, в грудні 1977 року, Генеральна Асамблея прийняла резолюцію, що проголосила Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, який відзначається державами-членами ООН в будь-який день року відповідно до їх історичними та національними традиціями.

Коли виник жіночий день?

Міжнародний жіночий день вперше виник в результаті жіночих робочих рухів, на рубежі двадцятого століття в Північній Америці і Європі. Перший в історії Міжнародний жіночий день святкувався в Сполучених Штатах Америки 28 лютого 1909 року. Соціалістична партія Америки оголосила Міжнародний жіночий день в ознаменування демонстрації робітниць ткацької фабрики в Нью-Йорку, що відбулася в 1908 році, в ході якої жінки страйкували проти важких умов праці. У 1917 році жінки в Росії проведи демонстрацію і страйк під гаслом «Хліба і миру!» в останню неділю лютого (яке припадає на 8 березня за григоріанським календарем). В результаті цього руху жінки в Росії отримали право голосу.

Міжнародний жіночий день є приводом відзначити прогрес в досягненні гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, а також критично проаналізувати ці досягнення і прагнути надати додатковий імпульс процесу забезпечення гендерної рівності в усьому світі. Цей День надає можливість визнати видатний внесок жінок і об’єднатися в єдину силу в інтересах просування гендерної рівності в усьому світі.

ЮНЕСКО працює у всіх сферах своєї компетентності з метою заохочення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок. Гендерна рівність є одним з двох глобальних пріоритетів Організації з 2008 року. Глобальний пріоритет «гендерна рівність» здійснюється з широким колом партнерів за допомогою діяльності, орієнтованої на результати, як в рамках Секретаріату, так і держав-членів.

Що подарувати на 8 березня?

І тут виникає головне питання: що ж подарувати на це свято, прекрасній частині нашого людства?

Ви знаєте нашу відповідь: найкращий подарунок на 8 березня – враження!

Ви можете обрати:

  • екстрим – це для сміливих та драйвових жінок;
  • СПА – для дівчаток, які втомилися та були б раді порелаксувати;
  • романтика – якщо хочете подарувати коханій гарний вечір сповнений коханням;
  • майстер-клас – якщо Ваша мила давно мріяла та ненаважувалась.

Та ще безліч крутих ідей, які Ви зможете знайти на просторах нашого інтернет-магазину!