Місто
Місто
Ви знаходитесь у місті Львів?
Так
Змінити
Всі міста
Київська область
Ужгород
Одеса
Кропивницький
Рівне
Луцьк
Вінниця
Івано-Франківськ
Кам'янець-Подільський
Київ
Львів
Тернопіль
Хмельницький
Чернівці
UA
0

14 лютого – День Святого Валентина 💗

Існують різні теорії походження про День Святого Валентина, але найпопулярніша і загальновідома відноситься до часів Римської імперії за часів правління Клавдія II, 270 н.е. Клавдій не хотів, щоб його легіонери одружилися під час війни, тому, як вважав він, самотні чоловіки – кращі солдати. Єпископ Валентин пішов проти його волі і проводив таємні весільні церемонії. У зв’язку з цим, Валентина посадили в тюрму, а потім він був страчений за наказом імператора, 14 лютого. Ще перебуваючи у в’язниці, він написав любовну записку дочки тюремника, в яку він сам закохався, і підписав – “Від твого Валентина”. Нічого не нагадує?

Так це чи інакше – вирішувати історикам. Ми ж, у свою чергу, наведемо реальні факти з нашої дійсності про свято День Святого Валентина і його наслідки.

Символи свята на День Святого Валентина

Червоне серце є загальновизнаним символом Дня Святого Валентина. Червоний колір в більшості культур асоціюють з кольором людської крові. Раніше люди думали, що серце, є зосередженням любовних почуттів. Відомо, що при муміфікації, єгиптяни видаляли з тіла всі органи, крім серця. Вони вважали, що без серця тіло померлої людини не зможе пройти через вічність.

Любовний вузол є символом вічного кохання, а його скручуються петлі не мають ні початку, ні кінця. У минулому, його робили з стрічки або малювали на папері, щоб довести свою вічну любов.

Амур є добре відомим символом Дня святого Валентина. Це пухкенький ангел-хлопчик озброєний луком і стрілами. Якщо його стріла пронизує серце людини, значить, він в когось закохується. За давньогрецької міфології Амурчик любив пожартувати і змушував закохуватися в самі невідповідні об’єкти любові. У давньоримській міфології Амура замінює Купідон, який є сином Венери, богині любові і краси.

Багато хто вважає, що символ X став синонімом поцілунку в середні століття. Люди, які не могли написати своє ім’я в присутності свідка, креслили значок X. Потім його цілували, щоб показати свою щирість.

Символ стрічки, який зараз часто прикрашає валентинки, сягає своїм корінням у Середньовіччя. Перед битвами на турнірах, дами серця пов’язували лицарям стрічки як символ удачі.

Дуже часто в західних країнах використовують в якості прикраси на День Святого Валентина мережива. Слово “lace” (мереживо) походить від латинського слова “laques”, що в перекладі означає “зловити в пастку” або “мережа”, тобто заволодіти серцем коханого.

До цих пір існує популярне середньовічне оману, що голуби вибирають собі пару на 14 лютого. Саме ця обставина зробила їх одним з найпопулярніших символів, змальованих на “валентинках”. Зазвичай голуби вибирають собі партнера на все життя, і тому в міфології їх часто пов’язували з богинею Венерою і іншими любовними божествами.

Квіти на День Закоханих

Червона троянда була улюбленою квіткою Венери, римської богині любові. Червона троянда вважається квіткою любові, тому що червоний колір означає сильні романтичні почуття. У всьому світі більше 50 мільйонів троянд вирощуються до Дня Святого Валентина. 73% людей, які купують квіти на День Святого Валентина – чоловіки. 189 млн. Троянд щорічно розпродається в США на День Святого Валентина. Переважна більшість троянд, що продаються на День святого Валентина в США імпортується з Південної Америки. Штат Каліфорнія виробляє 60% від всіх американських троянд, але все ж більшу кількість проданих в День святого Валентина троянд в США імпортуються, в основному з Південної Америки. 15% американських жінок на День святого Валентина відправляють самі собі квіти.

Дивовижні факти про валентинки

Жінки купують близько 85% від усього обсягу всіх продаваних валентинок. Більше 50% валентинок на День Валентина купуються в останні 6 днів до свята.

Італійське місто Верона, де жили закохані Шекспіра – Ромео і Джульєтта, отримує близько 1000 листів, адресованих Джульєтті на кожен День святого Валентина.

Вважається, що першу валентинку на День святого Валентина відправив в 1415 році через протоку Ла-Манш Чарльз, Герцог Орлеанський, жінки в часі свого ув’язнення в Лондонському Тауері. У цій будівлі він залишався бранцем ще протягом наступних 24 років.

Перші “валентинки”, спеціально створені для масового продажу в США, були придумані 19-річної Естер А. Хауленд (Esther A. Howland) в 1840 році. Це вона вмовила свого батька, який займався книговиданням і продажем канцелярських приналежностей, надрукувати зразок невеликої “Валентинки” на папері з мереживним візерунком. Естер Хауленд ще відома як “мати валентинок”. Найперші листівки були дуже мальовничими, і в них застосовувалися справжні мережива, стрічки і кольорові картинки. Естер сподівалася отримати замовлення на листівки на суму 200 доларів, але вже через всього 1 місяць книга обліку продажів її брата була заповнена замовленнями на загальну суму 5000 доларів. Уже за підтримки друзів вона запустила у виробництво першу лінію американських вітальних листівок, і незабаром дохід від продажу “валентинок” перевищив 100 000 доларів на рік. Як не дивно, але Естер Гауленд ніколи не була заміжня, і померла старою дівою у віці 76 років.

Приблизно 145 мільйонів валентинок відправляють в США щорічно за оцінками Асоціації вітальних листівок США. Ця кількість на другому місці після Різдва з його 1,6 млрд. Листівок, а після нього слід День матері – 133 млн. Листівок. Викладачі США отримують саме найбільшу кількість валентинок. В порядку популярності, після них йдуть діти, матері, дружини, кохані і домашні тварини.

Вам також може сподобатись

Slide image

Новорічна фотосесія та складність вибору

Фото – це певний момент, який назавжди закарбується у нашій пам’яті. Він житиме вічно не тільки в наших серцях, а й на невеличкому клаптику паперу. Саме цей клаптик зберігатиме ваші […]

читати
Slide image

Екскурсія Чернівцями Алко-тур

Що Ви знаєте про екскурсії? Окрім того, що потрібно багаааато ходити та поглинати в себе нові знання та інформацію? Кожна людина, хоч раз в житті була на екскурсії. Будь-то екскурсія […]

читати
Slide image

Романтичний weekend в с. Мигово, Карпати

Романтичний weekend в с. Мигово, “Карпати” – відчуй смак життя, вдихни карпатського повітря на повні груди і просто злови момент тут і зараз разом із своєю коханою людиною! Котеджний комплекс […]

читати
Slide image

Купання в чанах для компанії на Закарпатті

Нещодавно на нашому сайті з’явився новий сертифікат, який одразу ж став улюбленим. Це купання в чанах для компанії. Відвідавши чани людина має змогу отримати максимальну користь для здоров’я та задоволення. […]

читати
Slide image

Зимовий Weekend в Карпатах

Якщо Ви задумуєтесь, куди можна вирушити на зимовий відпочинок, тоді сертифікат “Зимовий Weekend в Карпатах” підійде для Вас ідеально. В сертифікат входить проживання на 2 дні та 1 ніч, харчування […]

читати
Slide image

Подарунки до дня всіх закоханих на OneDeal

Середина лютого в більшості жителів планети асоціюється з самим велелюбним, шоколадним і квітковим святом – днем ​​Святого Валентина. Ця подія об’єднує всіх закоханих землі, символізує радість і прославляє велике почуття. […]

читати
Slide image

VR-квест та декілька цікавих фактів

Ефект галюциногенів тепер можна відчути у віртуальній реальності В середині вересня 2019 року стало відомо про те, що люди можуть відчути ефект галюциногенів у віртуальній реальності, причому для цього існує […]

читати
Slide image

17 лютого – День спонтанного прояву доб...

Поспішайте робити добро Міжнародний День спонтанного прояву доброти (англ. Random Act of Kindness Day) неофіційне свято, створене з ініціативи ряду міжнародних благодійних організацій, на думку яких це свято має планетарне […]

читати

Як буде виглядати подарунок?