Через епідемію коронавіруса мільйони людей опинилися на карантині або в самоізоляції. Люди маються від нудьги і перебувають в сум’ятті. Як зробити так, щоб карантин пішов на користь?
Розповідає кандидат наук, нейропсихолог, керівник науково-практичного центру «ДОМ» Світлана Шишкова.
1. Подбайте про правильний раціон і фізичну активність
Доведено, що ці прості заходи покращують не тільки здоров’я, а й настрій. Багато компаній в умовах карантину надають безкоштовну доставку їжі. Однак не варто кожен день замовляти піцу, роли або млинчики.
Порадуйте себе і близьких корисними стравами, на які у вас завжди не вистачало часу і духу. Навчіться пекти пироги, готувати борщ або замахнемося на кюфту-бозбаш. Можливо, після карантину вони стануть вашими коронними частуваннями, а історія про те, за яких обставин ви навчилися їх готувати – сімейною легендою.
Навіть якщо у вас немає можливості вийти на вулицю, нескладну розминку кілька разів в день можна робити на балконі або в кімнаті перед відкритим вікном. Фізичне навантаження тренує дихальну і серцево-судинну системи (завдяки цьому покращується кровопостачання організму), підвищує витривалість, сприяє вироблення гормонів щастя і задоволення, а тому налаштовує на позитивний лад. Якщо хочете зробити заняття максимально ефективними – знайдіть в Мережі відеоуроки і майстер – класи відомих тренерів. При бажанні ви навіть зможете освоїти екзотичні види фізичного навантаження.
2. … і про їжу для душі
Нескінченні ток- шоу, ролики на ютубі і мильні опери залишають після себе лише відчуття порожнечі і жаль з приводу безцільно проведеного часу. Навіть якщо ви переглянули всі світові кіношедеври, зараз у вас є унікальна можливість прокачати свій інтелект.
Під час карантину в Мережі проходить аукціон нечуваної щедрості. Найвідоміші театри (Віденська опера, Метрополітен Опера, Великий і т.д.) проводять безкоштовні трансляції своїх вистав, музеї – запрошують на віртуальні тури, під час яких можна не поспішаючи розглянути шедеври Ермітажу, Третьяковської галереї, Лувра, галереї Уффіці, Британського музею і музею Ван Гога. Видавничі титани безкоштовно виклали електронні книги і журнали, а провідні університети – відео та аудіо лекцій з найрізноманітніших предметів.
Звичайно, все це хотілося б побачити і почути на власні очі. З іншого боку – подумайте, скільки часу і грошей вам на це б знадобилося. А карантин дозволить вам зробити світове турне абсолютно безкоштовно ..
3. Думайте про хороше
Психологи знають, що кожна третя заява про розірвання шлюбу подається після спільної відпустки. І це не випадково. Необхідність знаходитися в «одному човні» щодня і цілодобово загострює проблеми, які були не так помітні за повсякденними справами і суєтою. У подружжя з’являються час і сили, щоб розкласти по поличках старі образи, роз’ятрити колишні рани, а цей процес може поставити крапку в стосунках.
Тому краще згадувати хороше. Розшукайте свій весільний альбом і згадайте в деталях спочатку цей день, а потім – ваш медовий місяць. Розкажіть дітям історію вашого знайомства і спробуйте згадати, чим саме вас привабив ваш обранець. Це допоможе струсити пил з відносин, а, може, і закохатися в один одного заново.
4. Навчіться працювати віддалено
На наших очах відбувається безпрецедентний соціальний експеримент. Через коронавірус мільйони людей були змушені освоїти навички дистанційної роботи. Експерти прогнозують, що і після закінчення пандемії багато компаній продовжать і далі працювати в такому режимі. і далі. Оскільки це допоможе як мінімум заощадити на оренді та утриманні офісу. До того ж практика показує, що на віддаленні співробітники рідше хворіють, а завдання виконують швидше – адже їм не доводиться витрачати час ні на дорогу, ні на обід, ні відволікатися на смол -толкі з колегами.
Мінусів у такої роботи теж чимало. Головний з них – соціальна депривація (простіше кажучи – легка неадекватність), до якої якраз і призводить хронічний дефіцит спілкування. Щоб його подолати, в своєму графіку необхідно виділяти час для спілкування «вживу». Замість того, щоб писати листи або повідомлення – поспілкуйтеся з відео- чату. А краще – регулярно влаштовуйте зустрічі з друзями і колегами (зрозуміло, після закінчення карантину).