Поспішайте робити добро
Міжнародний День спонтанного прояву доброти (англ. Random Act of Kindness Day) неофіційне свято, створене з ініціативи ряду міжнародних благодійних організацій, на думку яких це свято має планетарне значення.
13 листопада в 1998 році в Токіо відбулася перша конференція Всесвітнього руху за доброту. У цьому заході взяли участь Японія, Австралія, Великобританія, США, Канада, Сінгапур і Таїланд. Вони то і вирішили, що свято буде відзначатися 17 лютого. Пізніше до руху приєдналися багато європейських країн, але Росія тільки недавно.
Це свято слід відзначати “всім світом” 17 лютого, незалежно від місця проживання, громадянства та національності. Організатори Дня спонтанного прояву доброти закликають бути в цей день не просто добрими і чуйними до чужої біди, а добрими безмежно і безкорисливо.
«Життя наше, як природа, що непроста: З жорстокістю сусідить в ній доброта».
У деяких країнах в це свято прийнято також дарувати квіти знайомим і незнайомим людям. Робити компліменти в цей день хоча б трьом незнайомим людям. Вважається, що ви покращуєте їх настрій не тільки на цей день, а й на цілий тиждень. А вони, в свою чергу, поліпшать його комусь ще. У цей день кажуть своїм батькам, друзям, як сильно їх люблять. Спробуйте це зробити і Ви. Навіть, якщо Ви щодня зізнаєтеся їм в цьому, не полінуйтеся ще раз повторити щирі слова вдячності, подякуйте їм за те, що вони є і за те, що роблять для Вас. Розкажіть їм про це свято!
Видатний американський письменник, журналіст і громадський діяч Марк Твен казав:
«Доброта це те, що може побачити сліпий і почути глухий».
Йому вторив інший американський класик Джон Голсуорсі:
«Доброта якість, надлишок якої не шкодить».
Доброта – це прояв щирих, добрих почуттів по відношенню до когось або чого-небудь. Доброта робить нас чуйними і терпимими, здатними дарувати оточуючим турботу і любов.
Пам’ятайте, якщо людина очікує вдячності за свою доброту, це не може вважатися істинною добротою. Ви не повинні розраховувати на те, що станете свідком радості інших і почуєте їх похвалу.
Добрі справи самі по собі повинні приносити Вам задоволення, і при цьому, даючи щось іншим або допомагаючи їм, Ви не повинні очікувати нагороди. Така справжня доброта. Мало хто в наш неспокійний час здатен на такий «подвиг» в стані втоми і роздратування від насущних турбот ми все частіше байдуже проходимо повз чужі проблеми, поки вони не торкнутися нас самих.
І тоді ми шукаємо підтримку і участь у людей, для яких «безкорислива допомога», «милосердя» і «чуйність» не просто слова, а сенс життя, що став покликанням.
В Україні і державах СНД це свято поки широкого поширення не отримав. Проте, епізодично, в цей день проводяться благодійні заходи.
У нас мало вільного часу, нам здається, що ми все встигнемо потім. Але іноді буває вже надто пізно. День спонтанного прояву доброти допомагає зрозуміти, наскільки наші вчинки впливають на інших людей. І як легко підняти настрій іншої людини. Добрі справи «заразні»: коли ми допомагаємо комусь, ця людина в знак подяки допомагає комусь ще. Йде ланцюгова реакція доброти. Так давайте зробимо спонтанні прояви доброти частинкою нашого повсякденного життя, і тоді світ обов’язково стане трішки добрішим!