У зв’язку з пандемією Коронавірусу все частіше обговорюють, як пережити карантин і самоізоляцію. Експерти радять жителям міст, які прихворіли, поменше проводити час в людних місцях і по можливості залишатися у себе. Після приїзду з Італії та інших країн, де багато випадків зараження, ви і зовсім зобов’язані два тижні сидіти вдома, а багато компаній вже перевели співробітників на віддалений режим в якості профілактики. Власне, в зв’язку з цим постає питання: чим зайнятися в домашньому ув’язненні, щоб не втрачати час дарма і не падати духом? Ми зібрали кілька ідей корисних і веселих занять – сподіваємося, новий коронавірус найближчим часом буде переможений, а цей список стане в нагоді вам для звичайних домашніх вихідних.
Прокачайте свої б’юті-навички
Напевно у вашій косметичці лежить чимало цікавих штук, якими ви не користуєтеся – прийшов час зробити ревізію, відкласти зайве і освоїти те, що давно хотілося. Коли ще у вас буде стільки вільного часу, щоб навчитися малювати фейс-арт як у Grimes або робити манікюр не гірше салонного! Удосконалювати мистецтво малювання на обличчі можна практично нескінченно – головне переконайтеся, що у вас достатньо коштів для зняття макіяжу.
Прибирання
Прибирання і реорганізація речей – найкорисніше і очевидне заняття для домашнього ув’язнення. Але навіть в самих чистих і організованих будинках вікна часто залишаються курними і заляпаними. Однак, судячи з усього, пік пандемії доведеться на теплі місяці – чим не привід провести пару годин за чищенням скла, щоб потім спостерігати світ без спотворень. Додаткові бали – за прання штор, які теж успішно накопичують пил і бруд з вулиці.
Займіться гардеробом
Ще одна корисне і не потребує вкладень заняття, за яким можна провести довгі години, – розбір гардероба. Якщо ви давно не трусили свій одяг, розкладіть все на тематичні купи. Наприклад, «залишити», «на своп», «продати», «віддати на благодійність». Можливо, прийшов час нарешті пришити відсутні гудзики і зробити інший дрібний ремонт, з яким ви впораєтеся самостійно. Ще один приємний спосіб провести час з одягом – пограти в стиліста і спробувати скласти цікаві комплекти з тим, що вже давно сумує на полиці (або, навпаки, з улюбленими речами, які ви носите кожен день). Для закріплення ефекту сфотографуйте те, що вийшло, і збережіть в окрему папку на телефоні – так вибір наряду вранці займе лічені хвилини.
Спробуйте веселе онлайн-тренування
Хвороби, пов’язані з сидячим способом життя, давно називають невидимою епідемією – і хоча нагуляти десять тисяч кроків по
квартирі навряд чи вийде, можна все ж спробувати не лежати і не сидіти. Поставте на телефон один з додатків для домашніх тренувань, спробуйте робити кожен день різні вправи з Ютьюб або позмагайтеся з друзями онлайн, хто довше простоїть в планці або більше разів відіжметься від підлоги. Зрозуміло, не сприймаючи змагання надто серйозно: ваше завдання не травмуватися, а просто порухатися.
Влаштуйте сеанс відеозв’язку
Можливість поговорити по скайпу або фейстайму з дорогою серцю людиною, яка знаходиться далеко, – одне з найбільших досягнень людства. Правда, в звичайному житті ми користуємося ним не так вже й часто, тому що кудись біжимо або воліємо листування. Раз вже ви сидите вдома, влаштуйте відеопобачення з бабусею, другом з іншої країни або навіть подружкою, яка живе в сусідньому будинку. Згадайте, як героїні серіалу «Broad City» нескінченно базікають один з одним, паралельно займаючись різними справами, – можете спробувати так само.
Експериментуйте з їжею
Ніхто не заважає вам замовити доставку, однак при бажанні харчування під час ізоляції можна перетворити в розвагу і навіть челлендж: спробуйте вивчити свої запаси і придумати блюдо з того, щозавалялося на полицях або в холодильнику. Заодно можете перевірити терміни придатності і викинути все, що вже більше схоже на біологічну зброю, ніж на їжу.
Проаналізуйте свої витрати
Як би багато ви не заробляли, відсутність системи і звички розумно розпоряджатися фінансами може рано чи пізно зіграти з вами злий жарт. Якщо з фінансовою дисципліною у вас поки не дуже, пропонуємо витратити вільний час вдома на своє майбутнє добробут. Почати можна з обліку витрат за останні місяці або тижні ( «куди пропала половина зарплати?»), Настройки Автоплатежу для щомісячних витрат, відкриття «розумного рахунку» для накопичень або постановки приємною мети (наприклад, накопичити на відпустку). Головне – бути реалістом і потім не відхилятися від обраного курсу.
Прочитайте книги і статті, які відкладали на потім
Напевно у вас є паперові книги, які ви купили, але не прочитали, – пропонуємо не купувати новий модний роман, а зайнятися тим, що вже у вас є. Те ж саме зі статтями: у багатьох з нас є програми на кшталт Pocket з кладовищем лонгрідів, які ми відкладали туди в надії прочитати коли-небудь потім. Раз вже ви під замком будинку, можна ними зайнятися.
Розберіть аптечку
Ще одна справа, до якого вічно не доходять руки. Розберіть ліки, позбавляючись від прострочених. Акуратно розкладіть або розставте потрібні препарати; позбудьтеся від будь-яких таблеток, що випали з блістерів, або будь-яких інших засобів, призначення яких вам не ясно. І звичайно, відкладіть розібране туди, де до нього не доберуться діти.
Подивіться запис хорошого концерту або спектаклю
Альтернатива запійного перегляду серіалу, яка допоможе вам більш вишукано провести час: якщо вже ви не можете піти на концерт або в театр, скористайтеся чарівними можливостями інтернету. Ви можете подивитися хоч постановку Віденської опери, хоч концерт Бейонсе, хоч «Лебедине озеро» в авангардній постановці Метью Борна – шукайте бажане на стрімінгових сервісах, на просторах «ВКонтакте» або оплатіть «квиток» на Ютьюб. При бажанні можна навіть вбратися, як ніби ви насправді вирушаєте в театр.
Відіспіться
Навіть якщо ви працюєте колишню кількість годин, тепер не потрібно витрачати час на дорогу – і, чого вже там, на вибір одягу та укладання вранці. Скористайтеся карантином, щоб пізніше вставати і раніше лягати – це не єдиний спосіб впоратися з вечірньою нудьгою, але точно один з найкорисніших. Задрімати на годинку вдень - теж варіант; за два тижні непогано відпочинете.
Живіть мирно
Якщо ви ділите житло з іншими – сім’єю або просто сусідами, – розподіліть обов’язки на цей період. Важливо, щоб за порядком і чистотою стежив кожен (одночасно або по черзі – вам вирішувати). Варто поговорити про те, що ситуація непроста і постійне спільне перебування може легко привести до дратівливості. Карантин не означає, що опинитися в одній квартирі доведеться постійно спілкуватися і розважати одне одного – не забувайте про особисті кордонах і інтересах. З іншого боку, можна спробувати разом зайнятися чимось крім перегляду серіалів – наприклад, готувати, грати в настільні ігри або витягнуті з антресолей шахи.