Існують різні теорії походження про День Святого Валентина, але найпопулярніша і загальновідома відноситься до часів Римської імперії за часів правління Клавдія II, 270 н.е. Клавдій не хотів, щоб його легіонери одружилися під час війни, тому, як вважав він, самотні чоловіки – кращі солдати. Єпископ Валентин пішов проти його волі і проводив таємні весільні церемонії. У зв’язку з цим, Валентина посадили в тюрму, а потім він був страчений за наказом імператора, 14 лютого. Ще перебуваючи у в’язниці, він написав любовну записку дочки тюремника, в яку він сам закохався, і підписав – “Від твого Валентина”. Нічого не нагадує?
Так це чи інакше – вирішувати історикам. Ми ж, у свою чергу, наведемо реальні факти з нашої дійсності про свято День Святого Валентина і його наслідки.
Символи свята на День Святого Валентина
Червоне серце є загальновизнаним символом Дня Святого Валентина. Червоний колір в більшості культур асоціюють з кольором людської крові. Раніше люди думали, що серце, є зосередженням любовних почуттів. Відомо, що при муміфікації, єгиптяни видаляли з тіла всі органи, крім серця. Вони вважали, що без серця тіло померлої людини не зможе пройти через вічність.
Любовний вузол є символом вічного кохання, а його скручуються петлі не мають ні початку, ні кінця. У минулому, його робили з стрічки або малювали на папері, щоб довести свою вічну любов.
Амур є добре відомим символом Дня святого Валентина. Це пухкенький ангел-хлопчик озброєний луком і стрілами. Якщо його стріла пронизує серце людини, значить, він в когось закохується. За давньогрецької міфології Амурчик любив пожартувати і змушував закохуватися в самі невідповідні об’єкти любові. У давньоримській міфології Амура замінює Купідон, який є сином Венери, богині любові і краси.
Багато хто вважає, що символ X став синонімом поцілунку в середні століття. Люди, які не могли написати своє ім’я в присутності свідка, креслили значок X. Потім його цілували, щоб показати свою щирість.
Символ стрічки, який зараз часто прикрашає валентинки, сягає своїм корінням у Середньовіччя. Перед битвами на турнірах, дами серця пов’язували лицарям стрічки як символ удачі.
Дуже часто в західних країнах використовують в якості прикраси на День Святого Валентина мережива. Слово “lace” (мереживо) походить від латинського слова “laques”, що в перекладі означає “зловити в пастку” або “мережа”, тобто заволодіти серцем коханого.
До цих пір існує популярне середньовічне оману, що голуби вибирають собі пару на 14 лютого. Саме ця обставина зробила їх одним з найпопулярніших символів, змальованих на “валентинках”. Зазвичай голуби вибирають собі партнера на все життя, і тому в міфології їх часто пов’язували з богинею Венерою і іншими любовними божествами.
Квіти на День Закоханих
Червона троянда була улюбленою квіткою Венери, римської богині любові. Червона троянда вважається квіткою любові, тому що червоний колір означає сильні романтичні почуття. У всьому світі більше 50 мільйонів троянд вирощуються до Дня Святого Валентина. 73% людей, які купують квіти на День Святого Валентина – чоловіки. 189 млн. Троянд щорічно розпродається в США на День Святого Валентина. Переважна більшість троянд, що продаються на День святого Валентина в США імпортується з Південної Америки. Штат Каліфорнія виробляє 60% від всіх американських троянд, але все ж більшу кількість проданих в День святого Валентина троянд в США імпортуються, в основному з Південної Америки. 15% американських жінок на День святого Валентина відправляють самі собі квіти.
Дивовижні факти про валентинки
Жінки купують близько 85% від усього обсягу всіх продаваних валентинок. Більше 50% валентинок на День Валентина купуються в останні 6 днів до свята.
Італійське місто Верона, де жили закохані Шекспіра – Ромео і Джульєтта, отримує близько 1000 листів, адресованих Джульєтті на кожен День святого Валентина.
Вважається, що першу валентинку на День святого Валентина відправив в 1415 році через протоку Ла-Манш Чарльз, Герцог Орлеанський, жінки в часі свого ув’язнення в Лондонському Тауері. У цій будівлі він залишався бранцем ще протягом наступних 24 років.
Перші “валентинки”, спеціально створені для масового продажу в США, були придумані 19-річної Естер А. Хауленд (Esther A. Howland) в 1840 році. Це вона вмовила свого батька, який займався книговиданням і продажем канцелярських приналежностей, надрукувати зразок невеликої “Валентинки” на папері з мереживним візерунком. Естер Хауленд ще відома як “мати валентинок”. Найперші листівки були дуже мальовничими, і в них застосовувалися справжні мережива, стрічки і кольорові картинки. Естер сподівалася отримати замовлення на листівки на суму 200 доларів, але вже через всього 1 місяць книга обліку продажів її брата була заповнена замовленнями на загальну суму 5000 доларів. Уже за підтримки друзів вона запустила у виробництво першу лінію американських вітальних листівок, і незабаром дохід від продажу “валентинок” перевищив 100 000 доларів на рік. Як не дивно, але Естер Гауленд ніколи не була заміжня, і померла старою дівою у віці 76 років.
Приблизно 145 мільйонів валентинок відправляють в США щорічно за оцінками Асоціації вітальних листівок США. Ця кількість на другому місці після Різдва з його 1,6 млрд. Листівок, а після нього слід День матері – 133 млн. Листівок. Викладачі США отримують саме найбільшу кількість валентинок. В порядку популярності, після них йдуть діти, матері, дружини, кохані і домашні тварини.